Mina olen väärtuslik2019-01-07T19:09:26+02:00

Mina olen väärtuslik

Teejuht väärtustamaks iseennast ning suurendamaks armastuse ja külluse vastuvõimet

Kreet Rosin

2016 312 lk

Tutvustus

Kas oled kunagi kohanud elus või näinud kinolinal inimest, kes väärtustab end täielikult? Just sellisena, nagu ta on? Ning kelle elu igas valdkonnas peegeldub enese väärtustamist – ta teeb tööd, mis tekitab temas hea tunde ja millest on kasu teistele; ta ütleb EI valikutele, mis teda kahjustavad; tal on andestav meel; temas on väärikust, sisemist rahu ja enesekindlust; ta hoolitseb nii oma keha, meele kui vaimu eest; ta on vaba sõltuvustest ja kritiseerimisest; ta tunneb elust rõõmu. Ehk käibki see kirjeldus sinu kohta? Kui mitte, siis kujutle mõned hetked, et ka sina elad oma elu iseennast väärtustades…

Enese väärtustamine on üks kõige olulisemaid elukvaliteeti mõjutavaid aspekte. Enese väärtustamine võimaldab sul uskuda, et suudad anda oma võimekuse piires parima ning et väärid täisväärtusliku elu elamist. Miskipärast kipub see oluline oskus, mis vastsündinu jaoks on iseenesestmõistetav, suuremaks kasvades kaotsi minema.

On hea endale teadvustada, et soovitud reaalsuse mitteilmnemise üheks peamiseks saboteerivaks põhjuseks on iseenda mittepiisav väärtustamine. Lisaks sellele ka armastuse vähesus, negatiivsus ja vastumeelsus muutustele, mis ühe vaatenurga kohaselt on iseenda mittepiisava väärtustamise tagajärjed.

Iseenda väärtustama õppimisega ei kaasne ilmtingimata valgustunu seisundisse jõudmine, kus miski sulle enam haiget ei tee ning kus mõistad kõiki elu saladusi. Küll aga võib iseenda väärtustama hakkamine aidata sul vaadata kõigele toimuvale teise nurga alt ning seeläbi kogeda senisest enam sisemist rahu, elu imelisust ning küllust. Seega, kui sa iseennast piisavalt ei väärtusta, siis oled enese vaenlane number üks, kes teadmatuse tõttu saboteerib enda elukvaliteeti. Kui soovid selles osas luua muutust, siis leiad nende kaante vahelt hulgaliselt tõhusaid tehnikaid ja harjutusi ning 21-päevase programmi (mis aitab luua vajalikku rutiini ning kinnistada kasulikke harjumusi). Ei saa loota, et keegi teine sinu isiklikku reaalsust paremaks muudaks – ikka ise tuleb võtta vastutus ning hakata tegutsema osapoolte kõrgeimaks hüvanguks.

SISUKORD

Sissejuhatus
1. OSA
1. Miks tasub end väärtustada?
2. Miks me ennast ei väärtuta?
3.   Millised on mitteeneseväärtustamise sümptomid?
4.   Kas sina väärtusatad iseennast?
5.   Kuidas aidata lähedasi, kes ennast ei väärtusta?
2. OSA
6. Kuidas hakata ennast väärtustama?
6.1   Andestamine
6.2   Tervenda oma Sisemist Last
6.3   Avasta oma tõeline olemus ja hakka suhtlema hingega
6.4   Hakka enda eest hoolitsema
6.5   Ava oma südamekeskus
6.6   Lõpeta süüdistamine ja ohvri mängimine
6.7   Õpi end võrdlema enesega
6.8   Õpi küsima abi
6.9   Õpi tunnistama oma inimlikkust
6.10 Õpi nägema ja leidma teistes head ning innustavat
6.11  Õpi ütlema EI
6.12  Muuda sisekõnet
6.13  Võta vastutus oma tunnete eest
6.14  Vabasta oma hirmud
6.15  Vabasta kahjustav karma ja piirangud
6.16  Kohenda oma mina-pilti
7.  21-päevane programm avardamaks oma teadlikkust ning tõstmaks eneseväärtustamise taset
Kokkuvõte
Autorist
Viited

Lugejate kommentaarid

Katrin:
Olin lugenud raamatuid „Iga sinu tunne loob sind ennast“ ja „Teejuht tööks iseendaga“, mille autorid on Kreet Rosin ja Mai-Agate Väljataga. Kreet Rosina rahateemalisele seminarile sattusin alles hiljuti. Ja kohe hakkasid mu elus rahad liikuma! Algpõhjus: enda ja oma töö väärtustamine. Seni olin ikka eestlaslikult tagasihoidlik olnud: mis nüüd mina… Olin valmis kõiki aitama, unustades enda. Kreet tegi puust ja punaseks, mil viisil me oma energiat tuulde raiskame. Ostsin pärast loengut ka tema raamatu „Mina olen väärtuslik“. Selle mõju on märkimisväärne. Üks näide autori stiilist:

Peatükis “Õpi tunnistama oma inimlikkust”, kus peale täiuslikkuse tagaajamise tehakse juttu ka sellest, kui vigu hakkab liiga palju tekkima:

“Ühe teooria kohaselt on nii, et kui me käitume ennast saboteerival moel, siis võib see tuleneda kehas olevast veepuudusest. Piltlikult öeldes on sinu kehas patarei, mille üht- või teistpidi olekust sõltub see, kas toimid ennast toetaval või hävitaval moel.

Kuigi patarei võivad paigast ära nihutada ka sinu jaoks vale toit, negatiivsete mõtete ketramine või liigne toksiinide hulk sinu ümbruses, on paljudel juhtudel just veepuudus see, mis põhjustab patarei tagurpidiminekut.

Patarei on suure tõenäosusega paigast, kui:
* sinu süütenöörid on muutunud lühikeseks, st ärritud kergelt
* ütled asju, mida hiljem kahetsed
* teed asju, mida ei peaks tegema
* valid asju, mida ei peaks valima
* ajad rääkides sõnu sassi
* ajad kirjutades tähti sassi
* muutud kohmakaks, nii et asjad kukuvad käest maha
* lükkad edasi oluliste asjade tegemist
* käitud mingil muul ennast saboteerival moel

Seega, kui midagi niisugust märkad, võta kohe suund veekraani või lähima veepudeli poole ning joo vähemalt tassitäis vett. Vesi võiks olla ilma mullideta ja vähemalt toasoe.

Peale veejoomist koputa parema käega vasaku käelaba väikse sõrme poolsele küljele – seal asub karatepunkt, energeetiliselt võimas punkt. Koputa vähemalt 30 sekundit või kuni sisetunne annab märku lõpetamisest.”