Pollyanna2018-06-21T18:58:25+03:00

Pollyanna

Jutustus sooja südamega tüdrukust

Eleanor H. Porter

1934 206 lk
1994 167 lk
2000 236 lk (adapteeritud variant)

Tutvustus

Eleanor H. Porter on nimekamaid ameerika lastekirjanikke. „Pollyanna“ on kujukamaid näiteid tollest päikesepaistelisest elufilosoofiast, mida propageerib autor, ja selle pedagoogiline väärtus ei tohiks olla kaheldav.

Hea lasteraamat peaks alati olema didaktiline, kuigi mitte pealetükkival kujul, ja seda nõuet täidab „Pollyanna“ täiel määral. Selles raamatus ei öelda mitte: tee head, ära tee kurja, vaid „katsu leida rõõmu igast pisimastki elunähtusest ja püüa teha rõõmu ka teistele, sest õnnelik suudad olla ainult siis, kui kõik sinu ümber on samuti õnnelikud“.

Pollyanna on maailmas ihuüksi, kui tema külm ja nõudlik tädi välja arvata. Ja elu väikeses Uus-Inglismaa linnas on hoopis teistsugune kui Läänes, kus Pollyanna üles kasvas. Tädi Polly ei ole lastega harjunud… ega uste paugutamise ega lõunasöögilt puudumise ega sekeldustega, millesse Pollyanna satub. Kõik arutavad, kas tädi Polly võtab kunagi oma ootamatult enda ellu tulnud õetütre omaks. Kuid Pollyannal on salarelv, peaaegu ainus asi, mille isa talle jättis. Varsti mängib kogu linn mängu, mille järgi Pollyanna elab. Ent kas see aitab Pollyannat ennast, kui mängus on ta elu?

Raamatu põhjal on valminud aegade jooksul mitu filmivarianti, Eestis ka Nukuteatri etendus http://www.nuku.ee/et/pollyanna

Lugejate kommentaarid

Katrin:
Lugesin raamatut aastaid tagasi. Vapustas positiivsus, mida sellest kiirgus. Kunagi hiljem lugesin koolis töötades ühel lugemispäeval lastele sealt katkendeid ette. See liigutas neidki. Hiljem tuldi minu juurde kooli raamatukokku raamatut laenutama. Täiskasvanute jaoks on õpetlik lugu, kuidas armastusloos pettunutel või haigetel südamed võivad sulguda, mida avada võib aidata lapselik siirus ja vahetu suhtlemine. Kas aga me peame seda lastelt ootama?