Vabadus on
Vabastage oma piirideta võimed
Brandon Bays
2008, 254 lk
SISUKORD
Eessõna. Laurie Siemers
Sissejuhatus
1. Pingutuseta olemine
2. Mittekiindumine
3. Käesoleva hetke teadvelolek
4. Austamine ja aukartus
5. Emotsioonid
6. Tänulikkus
7. Armastus
8. Andestamine
9. Valgustatus
Tänuavaldused
Autorist
Tutvustus
See raamat on kirjutatud selleks, et anda teile elavat kogemust vabadusest. Need on raamatu „Vabadus on“ avasõnad – ja Brandon annab täpselt seda, mida lubab. See on raamat vabadusest – vabadusest kõige tõelisemas ja sügavamas mõttes, vabadusest kõikidel olemise tasanditel. Brandon Baysi „Vabadus on” aitab meil muuta oma elu pingutuseta mõnusaks olemiseks, täis armu ja rõõmu. Juhendatavad sisevaatlused meditatsioonide ning süüvivate mõtlustega võimaldavad kogeda ilmutusi, lõpmatustunnet ja puhastumist. See raamat on tulvil inspireerivaid lugusid, mis arendavad sügavamat mõistmist, ning lihtsaid õpetusi, kuidas oma tarkust igapäevastes olukordades rakendada. „Vabadus on” pakub meile vahendid, mille abil elada oma elu tänulikkuses, armastuses ja vabaduses. Brandon Bays mitte üksnes ei räägi vabadusest, vaid aitab seda ise kogeda. Pingutuseta juhib ta järgijat oma kindlal ja leebel viisil vaikusesse ja rõõmu igaühe sees. Ta õpetab, kuidas vabastada end emotsionaalsetest tõketest, kõrvaldada negatiivne enesehinnang ja minetada mineviku piirangud, et võiksime loomulikult avaneda omaenda vabalt lendavale olemusele.
Rännaku-meetodini jõudis autor läbi isiklike kannatuste: kõigepealt avastati tal korvpalli-suurune kasvaja, siis põles maha tema maja Malibu rannal, siis jättis armastatud abikaasa ta maha ja kõige tipuks avaldas armastatud tütar, et on terve nooruse ema võimukuse all kannatanud. Ühesõnaga: kõik, millest inimese identiteet võiks koosneda, alates armsatest esemetest ja lõpetades armsate lähedastega, võivad sind alt vedada, lakata sind toetamast. Sel hetkel avastab inimene, et tema ümber maad võtnud totaalne tühjus sisaldab endas totaalseid võimalusi. Laste lauamängu-küsimus “kes ma olen” saab uue sisu. Selleks, et endale vastata – ja mitte ühe, vaid saja variandiga –, tuleb oma tunnetele otsa vaadata. See nõuab julgust, aga ka oskusi. Kuidas seda teha, kuidas jõuda iseenese lätteni, mis annab sulle ka elu kõige kriitilisemal hetkel rahu ja turvatunne, seda õpetavadki Brandon Baysi raamatud rännaku-meetodist. Nagu iga meetodit, tuleb ka seda õppida ja harjutada, teha koduseid ülesandeid, eelkõige aga omandada teooria. Meetodina tundub see olevat eriti fast-food-psühhoanalüüs, “Freud-20-minutiga”. Kes suudab ära seedida ameerikaliku jutlustaja-stiili, see leiab neist raamatutest elujõudu andva sisu ning näeb ehk tunneli lõpus veidike valgust.
(Tiina Jõgeda, Eesti Ekspress, 14.11.2008)
Lugejate kommentaarid
Katrin:
Brandon Baysi raamatud „Rännak“ ja „Vabadus on“ inspireerisid sedavõrd, et tegime ühe tuttavaga Silva meetodi koolituse ajast endale rännaku meetodi selgeks niivõrd, kui seda raamatute põhjal teha saab. Kummalgi meil ei olnud sel ajal rahalisi vahendeid, et Brandon Baysi koolitustele minna. Nii hakkasime vastastikku teineteisele paaristööna rännaku seansse tegema. Saime kokku korra nädala või kahe jooksul päris pika perioodi vältel. See oli väga tõhus periood. Vabanes väga suur hulk valusaid minevikumälestusi.
Ega polegi nii lihtne minevikus kaevata ja leida end uuesti vana valuga silmitsi. Meetodi plussiks on see, et pole vaja lugusid hakata heietama. Seda lausa välditakse. Olulised on tunded, mis on kehamälusse salvestunud ning nende transformeerimine. Seanss lõpeb alati väga vabastavalt. Mälestused pehmenevad, leiavad uue tähenduse. Oluline on sõnum, et praegu me ei ole enam need, kes me olime minevikus. Me oleme muutunud, samuti asjaosalised. Pole vaja enam vana taaka kanda. See toob meid olevikku, praegusesse hetke.